Home 5 De Zaaier 5 De Zaaier – week 50

De Zaaier – week 50

Berichten uit De Zaaier voor de week van zondag 14 december


HERVORMDE GEMEENTE LEXMOND

ZONDAG 14 DECEMBER 2025 Derde Advent
09.30 uur: ds. C. Mijderwijk
18.30 uur: ds. L. van Wingerden, ‘s- Hertogenbosch

COLLECTEN: De eerste collecte is bestemd voor de diaconie met als doel IZB.
De tweede collecte voor het werk van de kerkrentmeesters, met als doel de verwarming.
De derde collecte is de extra collecte voor het jeugdwerk.
OPPASDIENST (MORGENDIENST): Henrieke Sterk, Hanna Streefkerk en Lois Graveland
KINDERDIENST (MORGENDIENST T/M GROEP 3): Leiding: Klazien Lakerveld en Marga Versluis
Thema; Doop – Lukas 2: 21-39

ZIEKTE, VERDRIET EN ZORGEN: Gezondheid is een groot goed en er is alle reden om daar ook dankbaar voor te zijn. Er zijn ook gemeenteleden die korte of lange tijd met gezondheidsproblemen te maken hebben, onderzoeken moeten ondergaan, wachten op uitslagen van die onderzoeken, moeten kuren, bestralingen krijgen. Zo zijn er allerlei behandelingen, die soms ook gepaard gaan met vervelende bijverschijnselen. Dit alles geeft de nodige spanning en onzekerheid. Ook mag er geloofsvertrouwen zijn dat de weg niet alleen gegaan hoeft te worden. Laten we als gemeente biddend om elkaar heen staan, zodat de zieken en zij die zorgen en/of verdriet met zich meedragen, zich ook gedragen weten door het gebed in de gemeente. Zo bidden wij u allen Gods nabijheid toe. In tijden van ziekte en zorg, wil God uw Heelmeester zijn. Hij is een toevlucht voor ieder die Hem aanroept in de nood. Die mag als een Ruth schuilen onder Zijn vleugels.

GEMEENTELEDEN ELDERS VERZORGD EN LANGDURIG ZIEKEN: We vermelden de adressen van (oud)-gemeenteleden en langdurig zieken om een kaart met een groet te sturen.
Open Vensters (Pr. Marijkeweg 34, 4233 HL Ameide); Dhr. A. van Bergeijk (A214), Mevr. M. het Lam-van Dieren (A208), Dhr. C.M. Streefkerk (A103), Mevr. G. Tuinier-van Opijnen (A217).
Graafzicht (Burg. Dekkingstraat 1, 2971 AC Bleskensgraaf); Mevr. M.C. Hazendonk – de Jong (k. 155), Mevr. A. Kruis-de Leeuw (k. 5).
De Laakse Hof (De Laak 31A, 4128 CA); Dhr. J. van Akooij, Dhr. G. ’t Lam (afd. Appelhof), Mevr. M.B. de Zeeuw (afd. Appelhof, kamer 7).
De Laakse Hof (De Laak 31B, 4128 CA); Mevr. B. van Dijk-Kool.
De Laakse Hof (De Laak 31C, 4128 CA); Mevr. W.Chaigneau-Prijs, Mevr. J. Oskam-Kemkes.
Overige adressen; Nelleke van Dijk (De Fontein, Gildenweg 76, 4204 GJ Gorinchem); Mevr. J. van Bergeijk (Huis Ter Leede, Oranjehof 120, 4141 GC Leerdam); Mevr. G. den Hartog-Copier (Eiland 107, 4143 EV Leerdam); Dhr. A.A. Hoogendoorn (Verpleeghuis Judith Leysterhof, Rembrandthof 2-4-6, 3372 XS Hardinxveld-Giessendam); Anja van Iperen (De Merwebolder, Zeeldraaier 12, 3363 WD Sliedrecht); Jan van Muijden (ASVZ Locatie Merwebolder, Spoelmaker 2.1, 3363WH Sliedrecht; Dhr. P. de Pater (Yulius, afd. E, kamer 28, Wijnkoperstraat 2, 4204 HK Gorinchem); Dhr. J. de Vaal (De Geinsche Hof, Vuurscheschans 75, 3432 TX Nieuwegein); Dhr. T. Verhoef (Herbergier, Lange Waaijsteeg 40, 4133 TM Vianen); Mevr. B. de Vor-Peursem (Doelakkerweg 40b, 4233 HE Ameide).

AGENDA:
Vr        12-12   Collectemunten
Vr        12-12   Wintersfeermarkt
Ma       15-12   Belijdeniscatechese
Ma       15-12   Mannenvereniging
Di        16-12   Dinsdagochtendkring
Di        16-12   Club Benjamin
Wo      17-12   Kerstmiddag ouderen
Do       18-12   Vrouwenvereniging
Vr        19-12   ReLexcat kerstdiner
Zo        21-12   Kerk Op Schoot

CLUB BENJAMIN: Op D.V. dinsdag 16 december is er weer club in de Voorhof van 18.30 tot 20.00 uur. We vieren dan kerstfeest. Na de pauze maken we een mooie kerstknutsel. Allemaal weer hartelijk welkom!

VROUWENVERENIGING HANNA: Op 18 december staan we stil bij hoofdstuk 5 van de Bijbelstudie van het boek Handelingen. Deze staat op blz. 35 t/m 38 van het Bijbelstudieboek “Handelingen”. We bespreken de vragen van blz. 38 met elkaar. Na de pauze wordt er een kerstverhaal voorgelezen. We hopen op een gezegende en gezellige avond! Allemaal hartelijk welkom!

MANNENVERENIGING: Mannen, we nodigen je weer uit om met ons mee te speuren naar het spoor van de Heilige Geest. We volgen het boek Handelingen. Aankomende ma-avond 15 dec. komen we bijeen om 20.00 uur in De Voorhof. We staan dan stil bij Hand. 6:1-7, ‘De Heilige Geest en het ambt’. Zie ook MANkracht okt. 2025. De inleiding wordt verzorgd door Jan Stravers.

KERSTMIDDAG MET OUDEREN: Woensdag 17 december verwachten we u uiterlijk om 11.45 uur. We bieden u dan een drankje aan en een warm etentje! Na de maaltijd drinken we eerst nog een kopje koffie/thee. We zingen met elkaar Kerstliederen en ds. C. Mijderwijk verzorgt de meditatie. Het thema van de middag is “Verwachtingsvol uitzien”. Hierover declameren we en lezen gedichten. De muzikale begeleiding zal u een keer verrassen. We luisteren naar een kerstverhaal. Om kwart voor vijf is de afsluiting van de middag. Wilt u gehaald en thuisgebracht worden, bel dan Jan Stravers 0347-341653. De ouderencommissie ziet naar u uit. Deze middag is er een collecte voor de onkosten.

DINSDAGOCHTENDKRING: 16 december hopen we weer bij elkaar te komen. Vanaf kwart voor tien in De Voorhof, deur open vanaf halftien. We lezen de laatste verzen van hoofdstuk 18 en gaan dan verder in hoofdstuk 19, het begin van Paulus’ belevenissen in Efeze.

KERK OP SCHOOT: Zondag 21 december is er weer kerk op schoot. Vanaf 16.00 uur bent u met uw kind (0-6 jaar) van harte welkom in de hervormde kerk van Lexmond. We beleven met elkaar het kerstverhaal en maken ook een knutselwerkje. Daarna is er ook de gelegenheid om met elkaar wat te drinken.

KINDERKERSTFEEST IN LEXMOND, BEN JE ERBIJ? De voorbereidingen zijn in volle gang, het belooft een mooi feest te worden en daar kun je nog steeds bij zijn. Kerst is een feest voor iedereen, dus heb je familie of vrienden van buiten Lexmond op visite, kom dan met elkaar naar het kinderkerstfeest. Aanmelden is fijn, graag uiterlijk 13 december, dan regelen we voor alle (basisschool)kinderen een traktatie na afloop. Zien we jullie 25 december om 18.00u? Aanmelden bij Erika de Valk (06-49902280 / erikavdrhee@solcon.nl)

BERICHT VAN HET JEUGDWERK: Al het jeugdwerk draait inmiddels volop. Wat zijn we blij dat we weer zoveel jongeren kunnen bereiken. We leven met de jongeren toe naar de kerst, wat gevierd gaat worden met een kinderkerstdienst en voor de tieners met een kerstdiner.
Binnen de JV worden voorbereidingen getroffen voor de eerste jeugddienst van het seizoen.
We vragen u om voor de jeugd te bidden. Vanuit de jeugdraad hebben we deze specifieke gebedspunten:

  • Jongeren vinden het soms lastig om hun plek te vinden in de gemeente. Bid voor deze jongeren, dat zij gemeenteleden op hun pad vinden, die hen echt zien.
  • Pastorale zorg voor jongeren is soms een uitdaging. Onze jeugdouderling Wim Hooikaas is bezig met het vormgeven van het jeugdpastoraat. Bid dat er manieren gevonden mogen worden. Bid voor onze jeugdouderling en dank dat hij zich hiervoor inzet.
  • Jongeren hebben vrienden nodig met wie zij het leven kunnen delen. Dank voor de vriendschappen die jongeren opbouwen. Bid dat deze vriendschappen hen ook dichter bij God brengen.
  • Er zijn jongeren die het lastig vinden om aansluiting te vinden bij leeftijdsgenoten in de kerk. Bid voor deze jongeren dat zij zich thuis mogen voelen en hun plek mogen vinden.
  • Sommige jongeren hebben te maken met een lastige thuissituatie. Bid dat deze jongeren hierin de nabijheid zullen ervaren van God en van hun medechristenen.

We geloven dat God een hoorder van gebeden is en dat Hij in onze gemeente werkt. Wilt u biddend betrokken zijn bij onze jongeren?
Wim, Annette, Martine, Heidy en Erika

SAMENSTELLING JEUGDRAAD: Onze jeugdwerkcoördinator Mirjam Muilwijk heeft te kampen met de gevolgen van Long-Covid en kan daardoor op dit moment haar taken niet uitvoeren. Ze zal op de achtergrond als sparring-partner meedenken, de uitvoerende taken worden door de overige leden waargenomen. Bid u voor Mirjam en haar gezin om Gods aanwezigheid in het proces dat zij met elkaar doormaken?

KOPIJ: Wilt u kopij voor De Zaaier sturen naar e-mailadres zaaier@hervormdlexmond.nl (uiterlijk zaterdagmorgen voor 12.00 uur). LET OP! Deze is dan voor 3 weken!!!

TEN SLOTTE: Een hartelijke groet vanuit de pastorie, Ds. C. Mijderwijk